Relacja z konferencji pt. „Ochrona fizyczna vs Technologia” | 1-2 czerwca 2017r. Serock

W dniach 1 – 2 czerwca 2017 r. w Serocku pod Warszawą odbyła się konferencja „Ochrona fizyczna vs Technologia”, zorganizowana przez LINC Polska przy współpracy takich firm, jak Kronos Polska, Orange Polska oraz Qnap. Głównymi adresatami tego wydarzenia byli przedstawiciele firm z branży ochrony, projektanci systemów zabezpieczeń oraz osoby odpowiedzialne za ochronę techniczną jak
i fizyczną dużych obiektów, w tym infrastruktury krytycznej.
Celem konferencji było zaprezentowanie najnowszych rozwiązań służących zapewnieniu bezpieczeństwa osób i mienia oraz próba wydania werdyktu, co jest bardziej skuteczne: ochrona fizyczna czy technologia? W trakcie ożywionych dyskusji, uczestnicy najczęściej dochodzili do wniosku, że technologia jest niezbędnym elementem nowoczesnych systemów zabezpieczeń, ale tylko w połączeniu z ochroną fizyczną może zapewnić maksymalny poziom ochrony.
Program konferencji składał się z szeregu interesujących prezentacji jak i prelekcji wygłaszanych zarówno przez pracowników LINC Polska oraz zaproszonych ekspertów. Poza częściami czysto merytorycznymi, uczestnicy mieli okazję zobaczyć i przetestować na miejscu omawiane rozwiązania i technologie. Wszystko było możliwe dzięki bogatemu zapleczu technicznemu, zapewnionemu przez partnerów technologicznych wydarzenia.
Wydarzenie było także okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. To były dwa niezwykle intensywne dni wypełnione interesującymi wykładami i zajęciami praktycznymi, które z pewnością przyniosły wiele korzyści wszystkim uczestnikom i zaproszonym gościom. Poza bogatym harmonogramem merytorycznym uczestnicy mieli szansę ciekawego spędzenia wieczoru, którego program objął występ komika ze Stand Up Polska, grę w tzw. Mistery Room, kasyno, bilard i wiele innych atrakcji.
(Fot. A&S Polska)

Tematyka

Ochrona fizyczna obiektów pojawiła się długo po wymyśleniu zamka i klucza. Od tego czasu wiele razy ewoluowała i zmieniała swoją formę, jednak patrząc z perspektywy czasu na wszystkie zmiany,
największa przemiana wydarzyła się w momencie, kiedy ochrona fizyczna zaczęła łączyć się ze światem cyfrowym.
To, co dzieje się teraz, to definiowanie na nowo roli ochrony fizycznej w świecie, w którym o bezpieczeństwie obiektu decyduje poziom zaawansowania zastosowanych rozwiązań technologicznych. Zawsze wraz z ewolucją pojawiają się nowe zagrożenia i kolejne słabe punkty, które musimy nauczyć się eliminować. Aby to było możliwe, powinniśmy w pełni
zrozumieć nowe technologie, które wykorzystujemy. W czasie wydarzenia „Ochrona fizyczna vs Technologia” zaprezentujemy, jak sprostać najnowszym wyzwaniom i jak świadomie wybierać optymalne rozwiązania. Przecież wystarczy wiedzieć, z jakich narzędzi korzystać, by zapewnić maksymalny poziom ochrony.

Dla kogo?

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli z branży ochrony, projektantów systemów zabezpieczeń, osób odpowiedzialnych za ochronę techniczną jak i fizyczną dużych obiektów w tym infrastruktury krytycznej.
Udział w spotkaniu jest szczególnie interesujący dla reprezentantów firm ochroniarskich, które już posiadają lub planują stworzenie Centrum Monitorowania Alarmów i chcą oferować usługę zdalnej wideoweryfikacji zdarzeń alarmowych.

Agenda

Dzień 1
9:30 Rejestracja uczestników 
10:00 – 10:45 Ochrona fizyczna vs technologia
10:45 – 11:45 Technologia – czy to wystarczy?
11:45 – 12:00 Przerwa kawowa
12:00 – 13:00
Warsztat 1: Monitoring w chmurze i wideoweryfikacja [KRONOS]
13:00 – 14:00 Warsztat 2: Zastosowanie wideoanalityki do stworzenia skutecznego systemu zdalnej ochrony
14:00 – 14:45 Lunch
14:45 – 15:45 Warsztat 3: Wykorzystanie środowisk wirtualnych do pracy oprogramowania typu VMS [QNAP]
15:45 – 16:00 Przerwa kawowa
16:00 – 17:00 Warsztat 4: Rozwiązania mobilne i kamery nasobne [ORANGE]
17:00 – 17:30 Przerwa i coś na ząb
17:30 – 18:30 Warsztat 5: Skuteczna ochrona perymetryczna – co wybrać?
18:30 – 18:45 Podsumowanie pierwszego dnia
20:00 Kolacja i program wieczorny

 

 

Dzień 2 
8:30 -10:00 Śniadanie 
10:00 – 11:00 Bezpieczeństwo w systemach handlowych
– Adam Suliga (Ekspert Polskiej Izby Handlowej)
11:00 – 11:30 Wideoanalityka w handlu detalicznym 
11:30 – 12:00 Przerwa kawowa 
12:00 -12:20 KWALIFIKACJE = WIEDZA???
– Henryk Dąbrowski (Dyrektor Polskiej Izby Systemów Alarmowych)
12:20 – 13:00 Ostatnia runda i rozdanie nagród 
13:00 – 14:00 Lunch
Organizator:
Współorganizatorzy:
Partnerzy technologiczni:
[logo-carousel id=test]
Patronat:
[logo-carousel id=patronat]
Patronat medialny:
[logo-carousel id=patronatmedialny]

Prelegenci

Związany jest z branżą IT od blisko dekady. Po ukończeniu studiów w katedrze Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Szczecińskiej, rozpoczął pracę w firmie EPA Systemy. Specjalista ds. technicznych, doskonale zorientowany w świecie nowości technologicznych w segmencie storage. W QNAP Systems jest odpowiedzialny m.in. za zarządzanie procesem dystrybucji produktów QNAP w Polsce, rozwijanie programów afiliacyjnych, a także za prowadzenie szkoleń i warsztatów.

Grzegorz Bielawski

Country manager, QNAP

Harald Dingemans jest absolwentem Hogeschool van Utrecht. Jest specjalistą w bezpieczeństwie technicznym, zwłaszcza w systemach nadzoru wizyjnego. Obecnie jest dyrektorem zarządzającym Linc Polska i Prezesem Zarządu Smart-i. Aktywnie współpracuje z Polską Izbą Ochrony (PIO), Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem „POLALARM” oraz Polską Izbą Systemów Alarmowych (PISA).

Harald Dingemans

Dyrektor zarządzający, Linc Polska

Absolwent Politechniki Poznańskiej na wydziale Robotyki i Automatyki. Po studiach rozpoczął pracę w firmie Linc Polska na stanowisku Trenera technicznego. W 2012 roku zdał egzamin trenera technicznego MOBOTIX – do dzisiaj jest jedynym Certyfikowanym trenerem MOBOTIX w Polsce. Posiada także Certyfikat Trenera rozwiązań FLIR Security Products.
Od roku 2015 jest ekspertem dydaktycznym Polskiej Izby Systemów Alarmowych, gdzie prowadzi wykłady nt. termowizji oraz jej wykorzystania w zewnętrznych systemach zabezpieczeń.

Jakub Sobek

Trener techniczny, Linc Polska

Od 1996 roku jest odpowiedzialny za operatywne zarządzanie pozarządową organizacją samorządu gospodarczego firm branży zabezpieczeń technicznych. Wspiera aktywność ekspercką w kształtowaniu regulacji prawnych i normatywnych w obszarach specjalizacji PISA oraz w określaniu standardów usług zabezpieczenia technicznego.

Henryk Dąbrowski

Dyrektor, Polska Izba Systemów Alarmowych

Ukończył Akademię Obrony Narodowej w Warszawie oraz kilka kierunków studiów podyplomowych. Był Dyrektorem ds. Rozwoju Nowych Technologii w firmie Juwentus, a od kilku lat jest członkiem redakcji czasopisma Zabezpieczenia oraz właścicielem firmy ALERTCONTROL.
Jest pasjonatem nowych technologii, systemów zabezpieczeń oraz usług monitorowania alarmów.

Daniel Kamiński

Prezes, ALERTCONTROL

Niezależny ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa. Specjalista z obszaru kierowania i organizacji struktur nowoczesnych przedsiębiorstw. Praktyk z zakresu zarządzania ryzykiem. Pasjonat nauki o zarządzaniu. Lider, mentor i szkoleniowiec budujący swoją pozycję w oparciu o ciągle aktualizowaną wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie w tworzenie pozytywnych relacji z innymi ludźmi.

Adam Suliga

Niezależny ekspert w dziedzinie zarządzania ryzykiem, Polska Izba Handlowa

Miejsce

 

Hotel Windsor**** to nie tylko największy kompleks konferencyjny w okolicy. To miejsce, w którym marzenia się spełniają, a nawet najtrudniejsze projekty mogą zostać zrealizowane. Miejsce wyjątkowych chwil i nieograniczonych możliwości.

W eleganckich, artystycznie wykończonych wnętrzach na gości czeka atmosfera iście królewskiego relaksu – oraz 175 stylowych pokoi, restauracja Victoria, restauracja a’la carte, 37 profesjonalnie wyposażonych sal konferencyjno-bankietowych, nowoczesna strefa SPA & Wellness z 6 gabinetami, ogromnym jacuzzi, strefą 3 saun i barem, a także klub nocny z kręgielnią. Oczywiście jak na baśniowy pałac przystało, mamy też wspaniałe kręcone schody, szemrzącą fontannę w lobby, a nawet… prawdziwe tajne przejścia. Wszystko po to, by każda zorganizowana impreza była wyjątkowa.