Ostatnie  dni spędziliśmy na testowaniu różnych rozwiązań do ochrony na obszarze lotniska oraz w terenie otwartym. Prezentowaliśmy radar marki Blighter, kamery termowizyjne marki FLIR oraz Liteye, radar termowizyjny, kamerę Ampleye oraz elektronikę do zastosowań sepcjalnych.
Głównym celem prowadzonych przez nas testów było sprawdzenie możliwości detekcji niewielkich obiektów latających za pomocą radaru marki Blighter, a następnie naprowadzenie kamery na wykryty obiekt i przeprowadzenie jego wideoweryfikacji.
Problem detekcji obiektów latających staje się dla coraz większej liczby użytkowników bardzo istotnym problemem, zatem zainteresowanie takimi pokazami jest bardzo duże.
Prezentowane przez nas rozwiązanie jest gotowym działającym systemem detekcji małych obiektów, nawet na bardzo dużych dystansach.

Dodatkowo prezentowaliśmy także 20 Mega pixelową kamerę marki Ampleye wyposażoną w teleobiektyw. Kamera taka pozwala na weryfikację celu na bardzo dużych odległościach, a uzyskiwany obraz jest wyjątkowo szczegółowy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia.