+48 (61) 839 19 00 info@linc.pl

EchoShield®

Wielozadaniowy Radar 4D

Radar średniego zasięgu z najlepszymi w branży parametrami wykrywania, klasyfikacji i śledzenia dronów.

Echodyne EchoShield otrzymał autoryzację FCC dla radaru o wysokiej dokładności (Federalnej Komisji Łączności).

Warto również zaznaczyć, że firma Echodyne jest liderem w dziedzinie radarów niskiej częstotliwości, a technologia EchoShield® została doceniona i nagrodzona przez wiele organizacji i instytucji, w tym przez agencje rządowe i wojskowe.

EchoGuard®

Radar dozorowania 4D

Lider na rynku krótkiego zasięgu pod względem mobilności i wydajności.

Wykorzystując technologie takie, jak Micro Doppler czy Active Beam steering radar jest w stanie wykrywać np. drony z dokładnością do pojedynczych stopni.

ECHODYNE – producent radarów i twórca innowacyjnej technologii ESA.

Radary są podstawowymi czujnikami w rozwiązaniach lotniczych, morskich, czy militarnych i coraz częściej wykorzystywane są w systemach ochrony granic, placówek wojskowych, więziennych, jak i obiektów komercyjnych.

Echodyne to amerykański projektant i producent zaawansowanych komercyjnych rozwiązań radarowych. Firma z siedzibą w Stanach Zjednoczonych stworzyła serie innowacyjnych radarów 3D na potrzeby instytucji wojskowych i cywilnych. Klientami EchoShield są globalni integratorzy rozwiązań Defense Prime, federalne organy ścigania i agencje bezpieczeństwa oraz komercyjne i rządowe organizacje badawcze.

Od samolotów bez pilota i samochodów bez kierowcy po ochronę infrastruktury krytycznej, bezpieczeństwo granic i przeciwdziałanie UAS, radary Echodyne zapewniają niezrównaną świadomość sytuacyjną tam, gdzie ma to największe znaczenie. 

Dzięki połączeniu opatentowanej technologii MESA, czyli elektronicznie skanowanych metamateriałów i zaawansowanego oprogramowania, radar stał się mniejszy, bardziej ekonomiczny, zachowując przy tym osiągi klasycznych radarów ESA.

Oferując zasięgi detekcji na poziomie od kliku do kilkunastu kilometrów, przy kątach pokrycia 130° poziomo i 90° pionowo radary znacząco poprawiają obraz strefy objetej ochroną.

RADARY ECHODYNE W AKCJI

 • Pole widzenia: 130° azymut x 90° wysokość
 • Dokładność śledzenia:  < 0.5° azymut x < 0.5° wysokość
 • Dokładność UAV 100% (identyfikacja dronów)
 • Mikroskanowanie
 • Drive & scan
 • Identyfikują i śledzą do 40 obiektów o wysokim oraz do 1 000 obiektów o niskim priorytecie
 • Radary Echodyne, używane są już we wszystkich agencjach federalnych USA

Co warto wiedzieć o rozwiazaniach ECHODYNE

 • Technologia MESA: Opatentowany radar MESA firmy Echodyne to rzadki przełom w zaawansowanej inżynierii radarowej, który przewyższa porównywalne radary dostępne na rynku i przełamuje bariery ceny do wydajności.
 • Wierność danych: wierność danych jest coraz ważniejsza przy wykrywaniu i identyfikacji dynamicznych, niedrogich i łatwo dostępnych, gotowych dronów. Śledząc obiekty z niezawodną precyzją kątową zarówno pod względem azymutu, jak i wysokości, EchoShield z łatwością zarządza złożonymi scenami, zapewnia dokładne namierzenie intruza drona oraz kieruje innymi czujnikami i efektorami z niezwykłą dokładnością.
 • Bezproblemowa integracja: żaden czujnik nie może działać samodzielnie, a wszystkie systemy korzystają z lepszych, podstawowych danych z radaru. Aby ułatwić integrację z systemami, radary EchoShield wykorzystują standard branżowy TCP/IP przez Gigabit Ethernet z wieloma opcjami wyjścia danych i potężnym zestawem narzędzi programowych wspomagających działania integracyjne.
 • Multimodalny: z założenia radary Echodyne mają najniższy rozmiar, wagę i moc (SWaP) w porównaniu z wydajnością dowolnego porównywalnego radaru. EchoShield zaprojektowano tak, aby spełniał wymagania urządzeń stacjonarnych, przenośnych i mobilnych (OTM).

Echodyne ma swoim w portfolio zróżnicowane produkty radarowe, tak, jak różnorodne i specyficzne są potrzeby odbiorców ich rozwiązań.

Do zabezpieczenia rządowych obiektów strategicznych, cywilnych, czy infrastruktury krytycznej właściwym kierunkiem będzie zastosowanie radarów EchoShield i EchoGuard – te drugie są szczególnie polecane z racji zasięgów oraz skuteczności detekcji celów naziemnych i powietrznych. Pojedynczy radar Echodyne może wykrywać wiele zagrożeń jednocześnie.

Radary mogą działać niezależnie za pomocą wbudowanego interfejsu użytkownika (UI), jak również, jako część większej platformy C2/C3 i oprogramowaniem do zarządzania wideo (VMS) w celu połączenia wielu różnych systemów i sensorów w jednym interfejsie operatora.