+48 (61) 839 19 00 info@linc.pl

Wykrywaj pożary,

zamiast je gasić

Kamery termowizyjne z możliwością pomiaru temperatury są potężnym narzędziem, które zapewniają nie tylko ochronę przed intruzami, ale także pozwalają na wczesną detekcję pożaru.

Dlaczego termowizja?

Kamery termowizyjne pozwalają na monitorowanie dużych obszarów nawet przy najtrudniejszych warunkach pogodowych. Skuteczność ich działania została już dawno doceniona w systemach ochrony perymetrycznej. Możliwości dokładnego pomiaru temperatury pozwalają na szybką i skuteczną detekcję miejsc gdzie zaczyna się pożar lub dochodzi do przegrzewania pewnych elementów infrastruktury technicznej. Dzięki temu można uruchomić procedurę alarmową jeszcze zanim zacznie się pożar.

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być zawsze na bieżąco i otrzymywać informacje o najnowszych rozwiązaniach oraz możliwościach ich zastosowania? Jesteś zainteresowany szkoleniami nt. kamer termowizyjnych? Jeśli tak, to zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera.

Pożary na wysypiskach oraz kopalniach

Pożary na wysypiskach śmieci są poważnym i realnym problemem. Każdego roku dochodzi do kilku celowych podpaleń lub samoistnych zapłonów. Takie zdarzenia stanowią potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa środowiska i ludzi. Jednym z rozwiązań technicznych, które pozwala na monitorowanie wysypisk śmieci są kamery termowizyjne, pozwalające na bezkontaktowy pomiar temperatury. 

Samoistne pożary hałd węgla to również powszechne zjawisko, które powstaje na skutek egzotermicznej reakcji utleniania się węgla, akumulowania ciepła, aż do osiągnięcia temperatury samozapłonu. 

ochrona infrastruktury krytycznej

Obiekty infrastruktury krytycznej już oda dawna korzystając z zalet rozwiązań termowizyjnych do ochrony strefy perymetrycznej. Dodatkowo jednak kamery mogą stale monitorować elementy infrastruktury technicznej w poszukiwaniu przegrzewających się elementów lub nie działających. 

poznaj nasze rozwiązania termowizyjne