FLIR TCX

Kamera FLIR TCX to urządzenie, które łączy funkcje całodobowej transmisji obrazu termowizyjnego o wysokim kontraście z detekcją ruchu o doskonałej jakości działania. Jednocześnie jest ona dostępna w niespotykanie niskiej cenie. FLIR TCX bazuje na rewolucyjnym rdzeniu kamer Lepton zbudowanym przez firmę FLIR. Urządzenie nie jest dostępne w sprzedaży u dystrybutorów, zatem lokalne ceny nie są jeszcze znane.

Według producenta, kamera TCX zapewnia znacznie lepszą jakość działania od kamer stosowanych w systemach bezpieczeństwa, które działają przy świetle widzialnym. Jest tak, ponieważ zapewnia ona wyraźny obraz w trudnych warunkach takich jak całkowita ciemność bez żadnego oświetlania, przy mocnym świetle słonecznym, poprzez dym i kurz, a nawet poprzez lekką mgłę. Zwiększa to dokładność działania i znacząco redukuję liczbę fałszywych alarmów. Urządzenie nadaje się do integracji w każdym środowisku, wewnątrz i na zewnątrz, nawet w temperaturach sięgających -40°C. Kamera TCX to doskonałe rozwiązanie dla systemów bezpieczeństwa w budynkach użyteczności publicznej, zakładach przemysłowych, małych i dużych firmach czy w budownictwie mieszkaniowym.

Kamerę wyposażono w funkcje wykrywania wtargnięcia oraz wideoweryfikacji alarmów. Nadaje się do sterowania sygnalizacją świetlną ruchu drogowego, zliczania osób, zarządzania przepływem ruchu i kolejkami oraz do wielu innych zastosowań, takich jak wykrywanie obecności pojazdów, osób i zwierząt, wideoweryfikacja alarmów, całodobowy monitoring, ochrona mieszkaniowa, ochrona perymetryczna o krótkim zasięgu, ocena zagrożenia pożarowego i bezpieczeństwa.

”Niezależnie od tego czy posiadasz małą firmę, która potrzebuje funkcji wykrywania wtargnięcia i wideoweryfikacji alarmów, zajmujesz się handlem i chcesz monitorować przepływ ruchu klientów, prowadzisz mały interes i chcesz zapobiec włamaniom – kamera TCX to niezwykle dokładne rozwiązanie.” – mówi John Distelzweig, vice prezes i główny menedżer firmy FLIR Security. „Jako lider na rynku termowizji, FLIR rozwija technologię w taki sposób, by kamery termowizyjne stawały się dostępne dla każdego.”

IFSEC 2015

Podczas targów IFSEC 2015, FLIR zaprezentuje również szereg innych innowacji, które firma wprowadziła ostatnio do swojej bogatej oferty kamer, rejestratorów i oprogramowania. Jednym z nich jest FLIR FX – kompaktowa kamera HD z wbudowanym modułem Wi-Fi. Kamera dostarcza funkcjonalności analityki obrazu w chmurze oraz posiada wiele możliwości montażu. Dodatkowe akcesoria montażowe, które opcjonalnie można nabyć wraz z kamerą, pozwalają na wiele zastosowań urządzenia, takich jak monitoring domowy, ochrona obszarów zewnętrznych, aktywności sportowe czy nagrywanie obrazu z deski rozdzielczej samochodów.

Funkcja RapidRecap

Użytkownicy mogą uzyskać podgląd obrazu na żywo ze smartfona lub tableta, nagrać obraz na kartę Micro-SD oraz przeglądać zdarzenia, których nagrania zostało zainicjowane przez algorytmy wykrywania ruchu. Możliwa jest również dwukierunkowa komunikacja audio oraz szybkie przeglądanie godzin nagrań dzięki funkcji FLIR RapidRecap, bazującej na technologii przechowywania danych w chmurze. Wszystko to pozwala rozwiać wątpliwości co do pozycji firmy FLIR, jako czołowego gracza na rynku systemów monitoringu, wykrywania wtargnięcia i automatyki domowej.

Linc Polska

ul. Hallera 6/8

60-104 Poznań

tel. +48 (61) 839 19 00

fax. +48 (61) 839 22 78

info@www.linc.pl