FLIR Breach®

PTQ136

Flir Breach PTQ136 to kompaktowy moduł wyposażony w detektor mikrobolometryczny. Zapewnia świetną widoczność bez względu na warunki atmosferyczne zarówno w dzień jak i w nocy. Hermetyczna i odporna na uderzenia, kompaktowa obudowa kamery wykonana jest z wykorzystaniem polimerów, co zapewnia wyjątkową wytrzymałość i stabilną pracę niemal w każdych warunkach.

Rozwój technologii termo obrazowania pozwala dzięki zastosowaniu kamer FLIR na detekcję zagrożeń, rozpoznawanie osób i obiektów, stając się nieocenionym narzędziem dla Policji, Straży pożarnej, Straży granicznej.

WYJĄTKOWA WIZJA
Zaawansowana obróbka obrazu wewnętrznego rdzenia termicznego FLIR Boson i jasny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości zapewniają doskonałą jakość obrazu i zapewniają lepsze wykrywanie i klasyfikację w dzień i w nocy.

ŁATWA OBSŁUGA
Aby zapewnić obsługę bez użycia rąk, urządzenie Breach PTQ136 ma wiele punktów montażowych, zaprojektowanych w celu umożliwienia mocowania na głowicy,  na mocowaniach kasków i instalowania jako dodatkowego wyposażenia innych rozwiązań.

DODATKOWE FUNKCJE
Kamera pozwala na zapisywanie klipów wideo oraz zapisywanie pojedynczych zdjęć.  Wybieraj spośród wielu palet termicznych, aby oglądać obraz w różnych kolorach. Większa świadomość sytuacyjną dzięki cyfrowemu kompasowi / inklinometrowi. 

Kamera łączy wiele technologicznie zaawansowanych rozwiązań:

 

  • Sensor termowizyjny FLIR 12 µm Boson o rozdzielczości 320 x 256 i dużej czułości temperaturowej poniżej 30mK, w połączeniu z innowacyjnym układem przetwarzania obrazu FLIR Proprietary Digital Detail Enhancement oraz wyświetlaczem Quad-VGA FLCO 1280 x 960 daje obraz najwyższej jakości. Pozwala to wyświetlać i zapisywać obraz o wysokim kontraście oraz korygować go wykorzystując 7 trybów termowizyjnych o zróżnicowanej kolorystyce, co zwiększa zakres obserwacji i znacząco podnosi zdolności kamery do identyfikacji obserwowanych obiektów nawet z 270 metrów. Dzięki temu możliwe jest np. szybkie stwierdzenie pojawienia się osoby na obserwowanym terenie lub określenia czasu postoju samochodu.
  • Cyfrowy kompas oraz inklinometr zapewniają szybką orientację w obserwowanym terenie.
  • W warunkach wymagających szybkiej oceny sytuacji, nawet przy dużym zadymieniu, możliwa jest dokładna lokalizacja źródeł pożaru, co ułatwia np.: gaszenie pożarów ukrytych, kontrolę pogorzelisk czy poszukiwanie osób zaginionych.
  • Wyposażenie w elastyczny gumowy wizjer, zapobiega wydostawaniu się światła, co staje się nieocenioną zaletą w przypadku niejawnej obserwacji nocnej, ograniczając możliwość wykrycia obserwatora.
  • W zależności od potrzeb można ją wykorzystywać jako ręczny mono okular, a w sytuacji, gdy konieczność trzymania w ręku stanowi utrudnienie podczas pracy, możliwy jest montaż na hełmie czy karabinie.
  • Wewnętrzna pamięć umożliwia rejestrowanie obserwowanego miejsca w postaci 1000 zdjęć lub 2,5 godz. filmu o dużej rozdzielczości.
  • O najwyższej jakość wykonania świadczy 10-letnia gwarancja producenta sprzętu – firmy FLIR.