FLIR Scion ™

Nowa mono okularowa kamera termowizyjna FLIR Scion Professional dla osób zajmujących się bezpieczeństwem publicznym, umożliwia przesyłanie obrazu termowizyjnego na żywo, zapewniając większą świadomość sytuacyjną.

Firma FLIR Systems przedstawiła w tym tygodniu nową profesjonalną kamerę termowizyjną FLIR Scion ™ dla osób zajmujących się bezpieczeństwem publicznym. Scion jest wyposażony w wydajny rdzeń termowizyjny Boson® firmy FLIR, zapewniający lepszą jakość obrazu oraz łączność z FLIR TruWITNESS®, poprzez szyfrowane strumieniowanie wideo w czasie rzeczywistym i zapewnia profesjonalistom większą świadomość sytuacyjną. Kamera Scion wyposażona jest w najbardziej zaawansowany rdzeń termowizyjny FLIR, który pozwala użytkownikom szybko wykrywać obiekty i zapewnia wyraźne widzenie w warunkach ograniczonej widoczności. Dostępny w 60 Hz częstotliwości odświeżania, Scion posiada 2 GB pamięci wewnętrznej oraz gniazdo kart microSD ™ do nagrywania wideo z tagami geolokalizacji lub nieruchomych obrazów do późniejszego odtwarzania. Dodatkowe funkcje obejmują: powiększenie obrazu w obrazie, funkcję globalnego systemu pozycjonowania (GPS) oraz funkcje Bluetooth® i Wi-Fi, umożliwiające łatwe przesyłanie plików między urządzeniami.

„FLIR Scion jest najbardziej funkcjonalną, dostępną na rynku, ręczną kamerą termowizyjną FLIR, zapewniającą agencjom bezpieczeństwa publicznego nowy poziom technologii. Ponadto integracja Scion PTM z FLIR TruWITNESS sprawia, że jest to nieocenione narzędzie, które pomoże zapewnić profesjonalistom ds. Bezpieczeństwa Publicznego więcej informacji do podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym”.

Jim Cannon

prezes i dyrektor generalny, FLIR Systems

W połączeniu z platformą FLIR TruWITNESS, przeznaczoną do ochrony na poziomie miasta i bezpieczeństwa publicznego, Scion łączy dane tj. obraz, audio i lokalizację. Umożliwia strumieniowe przekazywanie materiału, zbieranie dowodów lub monitorowanie akcji poszukiwawczo-ratowniczych w centrum dowodzenia za pośrednictwem sieci bezprzewodowej.