Głowice oświetleniowe i termowizyjne

 

 

Pod względem bezpieczeństwa, praca w nocy od zawsze była stawiana w opozycji wobec pracy za dnia. Trudne warunki pogodowo–terenowe były tymi elementami, które także nie ułatwiały realizacji nocnych misji. W 1994 roku pojawiły się na rynku produkty marki GoLight, które do dnia dzisiejszego wyznaczają standardy w zakresie profesjonalnych reflektorów dla służb bezpieczeństwa. Są wykorzystywane m.in. w trudnych warunkach atmosferycznych na Alasce, w misjach wojskowych w Iraku i Afganistanie, służą też m.in. holenderskiej policji. Oferta producenta obejmuje multifunkcjonalną głowicę obrotową z kamerą termowizyjną lub oświetlaczem silnego światła typu LED. Do zestawu dołączany jest pilot umożliwiający bezprzewodowe sterowanie głowicą, kabel oraz wyświetlacz LCD (w zestawie z kamerą), przeznaczony do zamontowania wewnątrz pojazdu. Reflektor świeci o mocy 320 000 kandeli na odległość 1200 metrów.

 

 

Głowica z kamerą termowizyjną umożliwia doskonałe warunki obserwacji z ukrycia – w nocy, przy najtrudniejszych warunkach pogodowych. Bez względu na rodzaj wyposażenia, urządzenie jest przystosowane do montażu na dachu pojazdu (samochód, jacht itp.) za pomocą specjalnej przyssawki lub na podstawie magnetycznej. Produkty oferowane przez firmę GoLight są niezastąpioną pomocą dla służb mundurowych: policji, wojska, pogotowia ratunkowego, straży pożarnej itp. Poza umiejscowieniem głowic na pojazdach, możliwe jest ich zamontowanie na maszynach rolniczych czy budowlanych. Zastosowanie oświetlaczy kierunkowych umożliwia wykonywanie prac w nocy, zwiększając tym skuteczność i bezpieczeństwo. Ponadto, głowice GoLight z kamerą termowizyjną spełniają funkcję monitoringu hałd w górnictwie odkrywkowym, np. kopalniach węgla brunatnego. Nie tylko nadzorują bezpieczeństwo pracy, ale również – dzięki stałemu pomiarowi temperatury – mogą chronić przed zagrożeniami górniczymi: metanowymi, radiacyjnymi, osuwiskowymi czy wyrzutami gazu i skał.

 

 

Poza zadaniami specjalnymi, produkty marki GoLight znajdują zastosowanie w segmencie rekreacyjnym. Mogą być instalowane na łodziach, jachtach czy żaglówkach. Mimo, że środowisko morskie jest obszarem niezwykle wymagającym, są odporne na słoną wodę morską. Bez względu na obszar zastosowania, użytkownicy produktów marki GoLight są przekonani o ich wysokiej skuteczności i łatwości obsługi, a co najważniejsze – niezawodności w trudnych warunkach terenowo – pogodowych.

Linc Polska

ul. Hallera 6/8

60-104 Poznań