+48 (61) 839 19 00 info@linc.pl
Firma Teledyne FLIR, część Teledyne Technologies Incorporated (NYSE:TDY), ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej sztucznej inteligencji FLIR FC-Series, najnowszego modelu z charakterystycznej serii kamer stałopozycyjnych (FC). 

Seria FC AI to termowizyjna kamera do monitoringu z wbudowaną analizą AI, która dokładnie klasyfikuje ludzi i pojazdy na potrzeby wczesnego wykrywania włamań, w celu ochrony obwodowej i zdalnego monitorowania lokalizacji.

Dzięki analityce wideo, która łączy głęboką sieć neuronową (DNN) i analizę opartą na ruchu, sztuczna inteligencja serii FC oferuje wiodące w branży wykrywanie włamań, umożliwiając użytkownikom poszerzenie świadomości sytuacyjnej i podejmowanie bardziej świadomych decyzji, które zwiększają bezpieczeństwo oraz poprawiają koordynację i wydajność .

Wyposażona w wysokiej klasy czujnik termiczny o pełnej rozdzielczości 640 × 512, kamera AI serii FC tworzy obrazy w oparciu o ciepło emitowane przez ludzi i przedmioty, a nie wyłącznie o światło widzialne.

Kamera termowizyjna charakteryzuje się wiodącą w branży czułością termiczną <25 miliKelvinów (mK), co stanowi jedną z najlepszych na rynku wartości równoważnej różnicy temperatur szumu (NETD), dzięki czemu czujnik przewyższa inne kamery termowizyjne, których widoczność i skuteczność wykrywania zmniejszają się w niekorzystnych warunkach. warunki.

Oferując osiem wysokiej jakości obiektywów o polu widzenia od 8,6° × 6,6° do 90° × 69°, sztuczna inteligencja serii FC umożliwia operatorom ochrony wyraźne widzenie i wykrywanie intruzów, nawet w całkowitej ciemności, deszczu, mgle i dymie.

Sztuczna inteligencja serii FC łączy także analizę wideo opartą na DNN i ruchu w celu niezawodnego wykrywania, umożliwiając odróżnianie prawdziwych zagrożeń od nieuzasadnionych alarmów. Korzystając ze zgromadzonej przez firmę FLIR biblioteki tysięcy obrazów termowizyjnych, specjaliści FLIR DNN-analytics są szkoleni w zakresie klasyfikowania obiektów w rzeczywistych sytuacjach, w których ludzie lub pojazdy mogą być lekko przesłonięte lub trudne do zidentyfikowania lub gdy intruz próbuje oszukać system.

Nasze nowe kamery AI serii FC zwiększają możliwości klientów w zakresie zaostrzenia strategii ochrony obwodowej” – powiedziała Seetha Sasikala, menedżer ds. globalnych rozwiązań produktowych w Teledyne FLIR. „Łącząc analizę opartą na DNN i wykrywaniu ruchu, wiodącą w branży czułość termiczną i najszerszą gamę obiektywów o wysokiej wydajności na rynku, kamera AI serii FC oferuje specjalistom ds. bezpieczeństwa wydajne, niezawodne i cyberbezpieczne rozwiązanie do wykrywania włamań. ”

Zaprojektowana, aby zmaksymalizować wydajność nowych i istniejących wielowarstwowych systemów bezpieczeństwa fizycznego, kamera AI serii FC ściśle integruje się z systemami zarządzania wideo FLIR UVMS, a także innymi systemami zarządzania wideo innych firm i jest obsługiwana przez oprogramowanie FLIR Nexus. 

Jako urządzenie zgodne z NDAA, kamera AI serii FC zapewnia specjalistom ds. bezpieczeństwa obszerną ochronę cybernetyczną i pewność, że pracują na certyfikowanym sprzęcie spełniającym wymogi Ustawy.

Dzięki wytrzymałej, odpornej na warunki atmosferyczne klasie IP66 i IP67 oraz wandaloodporności IK10, seria FC AI zapewnia trwałą obudowę.  

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń lub napisz do nas – chętnie porozmawiamy o rozwiązaniach najlepszych dla twojej organizacji.