+48 (61) 839 19 00 info@linc.pl

Nie od dziś świat mierzy się z epidemią chorób zakaźnych. Obecnie największym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia jest koronawirus. Rozwiązanie termowizyjne pozwala na szybki, łatwy oraz bezkontaktowy pomiar temperatury ludzkiego ciała. Dzięki tej zaawansowanej technologii jesteśmy w stanie wykryć wczesny etap choroby.

Jak to działa?

Kamera termowizyjna wykrywa te osoby, których temperatura ciała przekracza zdefiniowaną wcześniej wartość. Dzięki temu osoby o podwyższonej temperaturze mogą być szybko odizolowane i przebadane przez personel medyczny. Metoda ta jest dużo szybsza od pomiaru temperatury termometrem laserowym. Pomiary odbywające się na odległość przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa pracowników oraz zmniejszenia rozprzestrzeniania się wirusa. Kamera sprawdzi się świetnie w wykrywaniu chorób takich jak świńska grypa, ebola, koronawirus, SARS czy inne choroby zakaźne. 

Nasze rozwiązanie

Odpowiedzią na dzisiejsze zapotrzebowanie jest termowizyjna kamera FLIR A320. Urządzenie jest podłączone do monitora poprzez kabel HDMI. Dzięki temu służby mogą monitorować sytuację z bezpiecznej odległości. W kamerze termowizyjnej można też ustawić alarm, który dźwiękowo informuje o przekroczeniu danej wartości temperatury. To mobilne rozwiązanie można zastosować na lotniskach, dworcach kolejowych, w urzędach, szpitalach, portach itd.