Już niebawem V Mistrzostwa Polski Instalatorów Systemów Alarmowych. Ich finał zostanie rozegrany w trzecim dniu Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX, tj. 27 kwietnia br. Obecnie w kilku miastach Polski zespoły zgłoszone do rywalizacji o tytuł mistrza Polski poddają się trudnemu sprawdzianowi wiedzy teoretycznej, niezbędnej – zgodnie z wymogami przyjętymi przez Polską Izbę Systemów Alarmowych (PISA) – do profesjonalnego wykonywania usług zabezpieczenia technicznego.

Test łatwy nie jest, bo to aż 180 pytań (o różnym stopniu trudności) będących zbiorem wiedzy o zasadach i dobrych praktykach wykonywania systemów zabezpieczeń technicznych oraz arkusz produktowy, składający się z ponad 70 pytań przygotowanych przez Partnerów Technicznych Mistrzostw. Każdemu z pytań towarzyszą trzy propozycje odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa.

Pytania partnerów technicznych są tematycznie związane z właściwościami urządzeń i systemów wykorzystywanych w konkurencjach finałowych:

  • ASSA ABLOY Poland (Zamki Abloy APERIO wyposażone w zdalnie programowalną wkładkę Abloy CLiq),
  • Axis Communications Poland (Kamery Axis Communications – aplikacje, funkcje i systemy, urządzenia sieciowe),
  • CIAS (Czujki dopplerowskie MURENA, bariera mikrofalowa ERMO482XPRO),
  • Linc Polska (Detektor XTRALIS ADPRO PRO-E, kamera termowizyjna FLIR),
  • Robert Bosch (Centrala alarmowa MAP 5000 oraz czujki Blue Line Gen2, Commercial Series i Professional Series),
  • SATEL (Centrala alarmowa INTEGRA oraz czujki OPAL PLUS),
  • Siemens (System sygnalizacji pożarowej Cerberus PRO).

Wszystkim zainteresowanym, przpominamy, że LINC POLSKA będzie obecne na Targach Securex przez wszystkie dni wystawowe, tj. od 25-28 kwietnia, w Pawilonie 7A, stoisko nr 12. Serdecznie zapraszamy!