Zaledwie kilka tygodni po premierze nowej linii urządzeń Mx6, kamera M16 wylądowała na podium zwycięzcy, zdobywając złotą nagrodę PROTECTOR w kategorii „Monitoring wideo” na tegorocznym SecurityExpo w Monachium. Rozwiązanie zostało wybrane spośród ponad 30 innych konkurencyjnych produktów w tej kategorii. M16 uzyskała najwięcej głosów od czytelników dziennika branżowego PROTECTOR&WIK oraz użytkowników sicherheit.info – kluczowego portalu poświęconego tematyce bezpieczeństwa w Niemczech.

Kamera M16 została wyposażona w dwa przetworniki optyczne, które zapewniają wyraźny obraz wideo o wysokim kontraście, nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Automatyczne przełączanie pomiędzy systemem dziennym i nocnym jest niezawodne w dowolnej temperaturze i w każdych warunkach pogodowych. Nowy, wydajniejszy procesor zapewnia nawet dwa razy większą liczbę klatek na sekundę niż poprzednie modele. Dane wideo są jednocześnie oferowane w trzech formatach: MxPEG, MJPEG i H.264. Ponadto, podobnie jak w przypadku wszystkich modeli MOBOTIX Mx6, M16 jest wyposażony w inteligentną analizę ruchu zintegrowaną w kamerze i umożliwia dalszą rozbudowę systemu w przyszłości.

„Jesteśmy dumni z faktu, że otrzymaliśmy złotą nagrodę PROTECTOR i chcemy serdecznie podziękować za głosy czytelników” – mówi dr Tristan Haage, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa firmy MOBOTIX AG. „Nasza nowa linia kamer Mx6 jest bardziej wydajna i zapewnia więcej niż tylko ostry obraz – daje użytkownikom największą elastyczność i pozwala im uniknąć niebezpieczeństw przed ich powstaniem. Cieszymy się z pozytywnych opinii, jakie otrzymały kamery z nowej linii Mx6, ponieważ są one potwierdzeniem, że nadal działamy jako pionier w dziedzinie inteligentnych kamer wideo IP, torując drogę do przyszłości”.