Nowe kamery termowizyjne do dronów:

FLIR Duo i Duo R

 

Wraz z rosnącą popularnością dronów, firma FLIR tworzy kolejne, coraz bardziej zaawansowane modele kamer termowizyjnych przeznaczonych specjalnie do tego typu pojazdów. Na początku roku producent ogłosił wprowadzenie do sprzedaży dwóch nowych urządzeń: FLIR Duo i Duo R. Są to małe i lekkie kamery z podwójnym przetwornikiem: termowizyjnym i dziennym, co jest nowością w branży. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o wielu zastosowaniach. Umożliwiają m.in. nagrywanie danych na karcie microSD czy zdalne sterowanie w czasie rzeczywistym przez PWM i Bluetooth. Są też kompatybilne z protokołem MAVLink.

Dzięki połączeniu dwóch przetworników operator może przełączać między trybami lub widzieć dwa obrazy jednocześnie. Specjalna technologia FLIR MSX poprawia jakość nagrań termowizyjnych w warunkach dziennych przez wyostrzenie krawędzi.

Dla osób wymagających dokładnego pomiaru temperatury, producent oferuje model Duo R. Robione przez kamerę zdjęcia radiometryczne zawierają pełne dane o temperaturze badanego obszaru. Funkcja ta jest bardzo przydatnym narzędziem w pracy m.in. przy inspekcjach instalacji elektrycznych i pomiarach.

Karta katalogowa FLIR DUO

Karta katalogowa FLIR DUO R