W dniach 14-16 stycznia 2020 r. odbyła się szósta edycja Kongresu Ochrony Perymetrycznej. Aż 168 wystawców zaprezentowało swoje rozwiązania w zakresie ochrony obwodowej. Na targach byli również obecni Flir, Mobotix, Magos oraz 360 Scan Vision.

Jednym z najważniejszych segmentów w sektorze security jest ochrona obiektów i granic zewnętrznych, nie tylko w przypadku infrastruktury krytycznej, takiej jak zakłady poprawcze, lotniska czy centra danych, ale coraz częściej również w prywatnym sektorze komercyjnym. Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa, a co za tym idzie inwestycji w systemy alarmowe, kontrolę dostępu, nadzór i analizę wideo, na całym świecie stale rośnie.

Obok szerokiej ekspozycji produktów i usług kolejną atrakcją tego roku było nowe, specjalistyczne forum. Podczas trzech dni kongresu eksperci branżowi udzielili cennych wskazówek w oparciu o swoje praktyczne doświadczenia, a także odpowiedzieli na pytania dotyczące najnowszych tematów z branży. Panele na temat barier dostępu i barier w pojazdach, technologii IoT do kontroli systemów nadzoru, innowacji w dziedzinie bezzałogowych pojazdów, systemów wykrywania oraz zewnętrznych i zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa to tylko niektóre z najważniejszych punktów programu.

Tematem przewodnim targów było wykrywanie dronów i metody obrony. Bezzałogowe obiekty latające w przestrzeni powietrznej stanowią zupełnie nową formę zagrożenia. Dlatego też „Perimeter Protection 2020” poświęcił szczególną uwagę kwestii wykrywania i obrony przed dronami. Szczególną uwagę przyciągnęły firmy, które oferują najnowsze osiągnięcia i rozwiązania w zakresie wykrywania, eliminacji i neutralizacji bezzałogowych pojazdów.