+48 (61) 839 19 00 info@linc.pl

Radar Scan 360 to innowacyjne rozwiązania wykorzystujące zaawansowaną technologię przetwarzania sygnału.

Atrakcyjna cena oraz łatwość instalacji, kalibracji i użytkowania czynią je korzystnym elementem szczelnego systemu ochrony. Wysoka wydajność oraz wytrzymałość połączona z wykorzystaniem technologii mikrofalowej to kolejne atuty.

 

Jak to działa?

Radar jest aktywnym systemem, który wysyła sygnał o zadanej częstotliwości i mierzy jego odbicie. Radar z łatwością wykryje intruza ubranego w grubą odzież, przykrytego kocem, owiniętego w folię blokującą ciepło lub w pobliżu dowolnego źródła ciepła.

Radary marki Scan 360 mogą działać zarówno samodzielnie – generując alarm w przypadku wykrycia zagrożenia – jak i w połączeniu z kamerą termowizyjną oraz/ lub tradycyjną światła widzialnego.  W przypadku wygenerowania alarmu przez radar, kamera zostaje nakierowana na określony cel. Dodatkowo wykorzystując przejrzysty i intuicyjny graficzny interfejs użytkownika można w łatwy i szybki sposób ustawić, skalibrować i zdefiniować strefy detekcji. Istnieje możliwość stworzenia 36 stref, które mogą być zlokalizowane na dystansie od 0 do 200m. Ze względu na długi zasięg detekcji radary Scan 360  doskonale nadają się do ochrony dużych obszarów, takich jak lotniska, farmy słoneczne, rezydencje VIP itp.

Dlaczego Radar?

Jeden radar może zastąpić kilkadziesiąt kamer, a niskie koszty konserwacji pozwalają wygenerować kolejne oszczędności. Zaletą radarów jest obniżanie kosztów pracy. Wykorzystanie odpowiednich technologii prowadzi do zmniejszenia liczby potrzebnych pracowników. Skuteczna detekcja zmniejsza liczbę fałszywych alarmów, a co za tym idzie redukuje nieuzasadnione  wezwania ochrony lub policji.

Radar oferuje lepsze wykrywanie niż czujniki PIR, ponieważ w przeciwieństwie do czujników PIR, które monitorują ciepło emitowane przez obiekt, radar jest systemem aktywnym, który mierzy odbite sygnały.

Wyobraź sobie radar jak jasne światło wyszukiwania, które oświetla duży obszar i wykrywa wszystkie obiekty. Czujniki PIR mogą jedynie patrzeć na energię podczerwieni, jaką może emitować dany obiekt. Radar Scan-360 wykrywa i mierzy zasięg, prędkość i amplitudę.

Ogier Electronics

Ogier Electronics projektuje i produkuje technologię mikrofalową dla sektorów bezpieczeństwa, transportu i łączności szerokopasmowej.

Radar Scan-360 i czujniki ochrony obwodowej są stosowane w systemach CCTV w Wielkiej Brytanii, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Ameryce, głównie do monitorowania linii ogrodzeń oraz ruchu ludzi i pojazdów w obszarach takich jak odległe instalacje użytkowe, centra danych, farmy słoneczne, obiekty budowlane i budynki rządowe.