VIGIL

Inteligentna ochrona perymetryczna

VIGIL posiada wszystkie zaawansowane funkcje analizy sygnału radarowego HALO dla tej samej imponująco niskiej detekcji fałszywych alarmów, ale bez pokrycia w podczerwieni.

To sprawia, że VIGIL jest bardzo ekonomiczną opcją dla zastosowań na otwartych terenach, które wymagają wysokiego prawdopodobieństwa detekcji i niskiego wskaźnika fałszywych alarmów.

Podczas gdy tradycyjne wiązki radarowe mogą być tylko tak długie jak szerokie, Sensurity VIGIL może stworzyć wiązkę o długości 200m i szerokości tylko 2m.

200

Do 200m pomiędzy urządzeniem nadawczym i odbiorczym.

10

Niewidoczna strefa detekcji o wysokości do 10m.

2

Wiązka detekcji intruza może być tak wąska jak 2m.

Bariera mikrofalowa

Schemat przedstawia widok naziemny systemu detekcji intruzów na obwodzie mikrofalowym.

Wiązki czujników mikrofalowych mają kształt elipsy, jak zaznaczono na rysunku kolorem niebieskim po prawej stronie. Czerwone obszary obejmują strefę martwą.

Widok z lotu ptaka

Jedno-technologiczne mikrofalowe systemy radarowe PID, takie jak Sensurity VIGIL, wymagają nakładania się na siebie wiązek czujników mikrofalowych w celu zakrycia odgałęzień, natomiast Sensurity HALO zawiera detektory laserowe na podczerwień, które można stosować równolegle.

ZMNIEJSZENIE LICZBY FAŁSZYWYCH ALARMÓW

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I PIENIĘDZY

PEWNOŚĆ SYSTEMU ZABEZPIECZEŃ

Inteligentna ochrona perymetryczna

Cyfrowe Przetwarzanie Sygnału jest wykorzystywane do analizowania i identyfikowania, czy sygnatura falowa należy do intruza, czy też nie. Poniższy schemat przedstawia tą zależność.

Po instalacji, system zabezpieczeń bada środowisko i stale dokonuje samokalibracji w celu uwzględnienia takich czynników jak rosnące liście lub roślinność, warunki pogodowe i środowiskowe.

Jakakolwiek próba fizycznej ingerencji w urządzenie VIGIL spowoduje uruchomienie alarmu. VIGIL pracuje w temperaturze od -40 do 65ºC i posiada certyfikat IP65. Wiatr i deszcz nie mają wpływu na niezawodność systemu w zakresie detekcji i odróżniania intruzów od fałszywych alarmów.