Aktualności

Często nasi partnerzy biznesowi trafiają z produktami marki MOBOTIX do klientów, którzy posiadają już inne rozwiązania IP lub analogowe. Jednym z podstawowych wymagań klientów jest integracja dotychczasowego systemu monitoringu z kamerami marki MOBOTIX. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty oprogramowanie Wavestore, które umożliwia rozbudowę istniejącego już systemu monitoringu o kamery marki MOBOTIX. W związku z powyższym zastosowanie oprogramowania marki Wavestore zdecydowanie rozszerza możliwości wykorzystania rozwiązań marki MOBOTIX co stanowi kolejny atut w rozmowie z potencjalnym klientem.

Dlaczego Wavestore?

Rozwiązanie Wavestore wybraliśmy po przetestowaniu wielu platform typu VMS. Wybrane oprogramowanie oferuje wysoki poziom integracji z kamerami marki MOBOTIX. Posiada pełne wsparcie kodowania MxPEG zapewniając przy tym najwyższą jakość obrazu w każdej zarejestrowanej klatce. Dodatkowo oprogramowanie Wavestore posiada funkcję dewarpingu pozwalającą na wygodną obsługę m.in. tak popularnych, hemisferycznych (360°) kamer marki MOBOTIX. Możliwa jest także, zdarzeniowa rejestracja obrazu za pomocą analityki wbudowanej w kamerach. Urządzenie marki MOBOTIX, może przesłać informację do serwera o wykrytym zdarzeniu i na tej podstawie rozpoczyna się nagrywanie. ?„Wavestore to nowy produkt w naszej ofercie, który daje naszym partnerom większe możliwości. Oferując takie rozwiązanie będą mogli być bardziej konkurencyjny na rynku” – mówi Harald Dingemans, dyrektor zarządzający Linc Polska. „Stabilność i szybkość działania oprogramowania Wavestore jest na najwyższym poziomie. Potwierdziły to także nasze testy”.

Wavestore – gotowy do pracy w kilka sekund

Oprogramowanie Wavestore działa na platformie Linux osiągając dwukrotnie większą przepustowość danych, w porównaniu z kompilacją na system Windows. Oznacza to, że oprogramowanie marki Wavestore może nagrać podwójną liczbę strumieni wideo, podnieść ich jakość lub odtwarzać więcej strumieni jednocześnie. To sprawia, że jest to bardzo wydajny system zaprojektowany na lata. Wavestore uruchamia się w ciągu minuty. Ponieważ oprogramowanie pracuje na systemie Linux, żaden inny proces nie opóźnia jego restartu. Gwarantuje to, że nawet w sytuacjach awaryjnych, Wavestore rozpocznie ponowne nagrywanie już po kilku sekundach.