+48 (61) 839 19 00 info@linc.pl

FLIR Elara™ FR-345-EST 

FLIR Elara FR-345-EST to niedroga, montowana na stałe kamera radiometryczna zaprojektowana do dokładnego pomiaru temperatury skóry, instalowana w punktach kontrolnych o średniej i dużej przepustowości. Elara FR-345-EST, wyposażona w inteligentny system wykrywanie twarzy, sygnalizuje na ekranie, które osoby muszą zdjąć okulary lub zająć właściwą pozycję w celu wykonania dokładnego pomiaru. Kamera automatycznie lokalizuje i mierzy temperaturę wewnętrznego kącika oka w ciągu jednej sekundy i zapewnia natychmiastowy obraz sytuacji. Integracja z systemami VMS dodatkowo usprawnia pracę i proces podejmowania decyzji, pomagając jednocześnie pracownikom ochrony zachować bezpieczną odległość od potencjalnie chorych osób. Elara FR-345-EST nie wymaga ani nie zapisuje informacji umożliwiających identyfikację osoby przebadanej.

SZYBKIE, ZAUTOMATYZOWANE I DOKŁADNE BADANIE TEMPERATURY SKÓRY

Precyzyjna radiometryczna kamera termowizyjna automatycznie lokalizuje i mierzy temperaturę wewnętrznego kącika oka.

ELASTYCZNE VMS I INTEGRACJA KONTROLI DOSTĘPU

Bezproblemowa obsługa za pośrednictwem platform VMS upraszcza instalację, przyspiesza pracę i sprzyja szybszemu podejmowaniu decyzji.

INTELIGENCJA W URZĄDZENIU KOŃCOWYM

Algorytmy stosowane w kamerze zapewniają szybkie, niezawodne i sprawne wyniki przesiewowych badań z adaptacyjnymi progami alarmowymi i natychmiastową reakcją zwrotną.


Po co mierzyć temperaturę wewnętrznego kącika oka?

Podczas gdy temperaturę czoła szybciej i łatwiej zbadamy przy przesiewowych badaniach, niestety ich wynik jest bardziej podatny na zakłócenia środowiskowe i prawdopodobne generowanie błędów pomiarowych. Badania wykazały, że wewnętrzny kącik oka zapewnia dokładniejszy pomiar temperatury ciała niż inne obszary skóry. To dlatego, że skóra w kącikach jest cienka, mniej narażona na czynniki zewnętrzne i jest bezpośrednio nad głównymi arteriami, które zwiększają przepływ krwi i wymianę ciepła.