FLIR A310

 

Kamery serii A mogą być zainstalowane w celu monitorowania stanu krytycznego lub wartościowego wyposażenia. Zabezpieczą Twoją fabrykę oraz zmierzą różnicę temperatur, oceniając krytyczność sytuacji. Pozwalają spostrzec zagrożenie, zanim nastąpi kosztowne uszkodzenie sprzętu.

Osoby odpowiedzialne za produkcję muszą zapewnić jej coraz większy wzrost, utrzymać stałą jakość wyrobów, najlepiej najwyższą, przy jak najmniejszych kosztach wytwarzania. Seria kamer termowizyjnych FLIR-A, to najbardziej efektywne narzędzia do takich zastosowań jak IR Machine Vision, kontrola procesu, cieplna kontroli jakości, pozwalające na utrzymanie i zwiększanie zyskowności produkcji. Seria FLIR-A to również idealne narzędzie w zastosowaniach dotyczących bezpieczeństwa.

W procesie produkcji problem może objawić się w każdym momencie. W większości przypadków nie możemy zaobserwować go gołym okiem, a już na pewno nie zobaczymy groźnych anomalii temperaturowych. W wielu zastosowaniach, jak np. produkcja części i podzespołów dla przemysłu samochodowego czy elektroniki, informacja o temperaturze jest kluczowa.

Problemy zapewnienia bezpieczeństwa występują w każdej dziedzinie przemysłu. Weźmy chociaż kilka przykładów: przemysł petrochemiczny, produkcja i dystrybucja energii elektrycznej, przemysł stalowy czy jakikolwiek inny charakteryzujący się magazynowaniem mediów, które mogą ulec samozapłonowi. Przykłady takich materiałów to np.: biomasa, węgiel, baterie, drewno, odpady itd. We wszystkich tych przykładach fundamentalne znaczenie ma wykrywanie potencjalnych miejsc samozapłonu i przeciwdziałanie im w celu uniknięcia pożarom czy kosztownym awariom.

Charakterystyka produktu FLIR A310

DOSKONAŁA JAKOŚĆ OBRAZU

Kamera FLIR A310 jest wyposażona w niechłodzony przetwornik mikrobolometryczny (VOx). Dzięki niemu obraz o rozdzielczości 320 × 240 jest wyraźny i wykrywane są różnice temperatur sięgające 50 mK. Obiektyw o kącie 25° posiada mechaniczny zoom i ustawienie ostrości. Inne konfiguracje optyki są dostępne na zamówienie. Strumieniowanie obrazu w formacie MPEG-4 umożliwia podgląd na żywo w komputerze. Zasilanie i komunikacja może odbywać się przez jeden kabel Ethernet. Analogowe wyjścia wideo ułatwiają integrację z istniejącymi systemami. Możliwe jest sterowanie kamerą przez protokół TCP/IP.

WBUDOWANA ANALITYKA I FUNKCJE ALARMOWE

AX8 pozwala na podgląd obrazu termowizyjnego, światła dziennego lub dwóch obrazów nałożonych na siebie – patentowego rozwiązania FLIR MSX®. MSX dostarcza szczegółów z kamery światła widzialnego nałożonych na obraz termowizyjny, dając obraz o ostrych krawędziach z możliwością odczytywania etykiet oraz z większą świadomością obserwacji.

DOSTOSOWANA DO PRZEMYSŁU

Kamera termowizyjna oraz światła dziennego w jednej małej obudowie czyni kamerę AX8 łatwą w instalacji na ograniczonej przestrzeni.