+48 (61) 839 19 00 info@linc.pl

MOBOTIX 7 - odmieni system monitoringu

WSZYSTKO JEST MOŻLIWE

Mieszając trzy podstawowe kolory – czerwony, zielony i niebieski – możesz stworzyć dowolny kolor na ekranie. Nowa platforma MOBOTIX zawiera inteligencję, nowoczesność i nieograniczone skalowanie, dzięki dostosowanym, według indywidualnych potrzeb, aplikacjom. Najnowocześniejszym sposobem do wdrożenia tych możliwości jest kamera M73. Model M73 wyznacza zupełnie nowe standardy dla inteligentnej i zaawansowanej technologii wideo.

Witamy w świecie MOBOTIX7!

 

 

STWÓRZ WŁASNE ROZWIĄZANIE Z MOBOTIX M73

Elastyczność i otwartość nowej platformy MOBOTIX oferuje wiele możliwości, pozwalających na instalację indywidualnych aplikacji oraz umożliwiając wzbogacenie kamery o nowe funkcje. Od teraz możliwości kamer MOBOTIX rosną wraz z potrzebami klienta.

 

 

NOWA KAMERA MOBOTIX M73 Z TRZEMA MODUŁAMI

M73 to połączenie najlepszych tradycji MOBOTIX z najnowszymi osiągnięciami techniki. Ponadto Model M73 wyróżnia kompaktowa konstrukcja, wysoka jakość wykonania oraz silny procesor Quad-Core-ARM Cortex-A53. Dodatkowo nowa kamera oferuje miejsce aż dla trzech sensorów lub modułów funkcjonalnych. To sprawia, że nowa kamera M73 marki MOBOTIX jest bardzo wszechstronna i elastyczna w zastosowaniu.

 

 

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI I INDYWIDUALNE ROZWIĄZANIA

Certyfikowane przez MOBOTIX aplikacje są profesjonalne, bazują na sieciach neuronowych i algorytmach pochodzących od renomowanych, zweryfikowanych partnerów. Gotowe aplikacje spełniają najwyższe wymagania bezpieczeństwa informatycznego. Są one preinstalowane w kamerach MOBOTIX M73 i mogą być bezpłatnie testowane przez okres 30 dni. Po ich przetestowaniu klienci mogą wybrać dokładnie taką aplikację, która spełnia ich wymagania. Liczba dostępnych aplikacji będzie rosła wraz z kolejnymi aktualizacjami.

 

 

SZTUCZNA INTELIGENCJA I SIECI NEURONOWE

Aplikacje MOBOTIX korzystają ze sztucznej inteligencji i sieci neuronowych. Sztuczna sieć neuronowa pracuje w połączeniu z zaawansowanymi algorytmami. Używa metod imitujących nasz mózg, które są również używane do poznawania otoczenia przez małe dzieci. Pozwala to nam na tworzenie sieci neuronowych, które tworzą nowe i fascynujące rozwiązania, np. precyzyjne liczenie osób w zależności od płci i wieku lub detekcję osób zachowujących się w nietypowy sposób.   

 

 

SPERSONALIZOWANE APLIKACJE–MOBOTIX SDK

Partnerzy, klienci oraz użytkownicy MOBOTIX mają możliwość rozwijania i tworzenia swoich własnych rozwiązań w oparciu o biblioteki SDK i API. Można ich używać do tworzenia spersonalizowanych aplikacji, odpowiadających nawet najbardziej specyficznym wymaganiom. Udostępnione i zweryfikowane aplikacje będą mogły być dostępne dla innych klientów i pozwalają generować dodatkowy dochód dla ich autorów.

Infrastruktura krytyczna

Infrastruktura dostaw i wytwarzania energii wymaga specjalnych środków bezpieczeństwa. Tylko w ten sposób można zapewnić długoterminową efektywność pracy, jej bezpieczeństwo oraz zapobiegać zakłóceniom procesów pracy, zniszczeniom i awariom zasilania. Systemy antywłamaniowe muszą funkcjonować niezawodnie, bez uruchamiania fałszywych alarmów. Wymagania te mogą być obsługiwane z pomocą aplikacji MOBOTIX. Technologia aplikacji MOBOTIX pozwala na wykrycie podejrzanych zachowań. Dzięki temu z góry możemy zapobiegać takim incydentom.

Monitorowanie procesów produkcyjnych i prewencja pożarów

Dzięki rozwiązaniom MOBOTIX, dym i płomienie mogą zostać wykryte we wczesnym stadium na zewnątrz, np. w pojazdach i kontenerach, jak również wewnątrz budynków. Pozwala to na znacznie szybszą interwencję. Istnieją również skuteczne sposoby niezawodnego monitorowania obszarów wewnętrznych i zewnętrznych do celów antywłamaniowych. Bardzo pomocne jest także zapobieganie niepożądanym sytuacjom w procesie produkcji. Przykładem jest aplikacja, która pozwala na śledzenie wzroku. Dzięki temu można sprawdzać czy pracownicy w obszarach wrażliwych lub niebezpiecznych pracują zawsze z właściwą uwagą. 

Miejsca publiczne

Budynki samorządowe i miejskie są ruchliwymi węzłami komunikacyjnymi, tak samo jak muzea i hale koncertowe. Zwiększony ruch uliczny wymaga zastosowania różnych zabezpieczeń oraz środków kontroli. Wydajność infrastruktury oraz wykonanie zadań organizacyjnych musi być zagwarantowane. Kamera MOBOTIX może liczyć osoby, które korzystają z  przejść i dróg. Mogą być dokładnie określane także długości kolejek. Również porzucone lub zapomniane przedmioty takie jak bagaże, torby mogą zostać rozpoznane i oznaczone jako zagrożenie. Użycie kamery termowizyjnej pozwala także na wczesne wykrycie pożaru w tych obszarach.

Bezpieczeństwo na drogach, zarządzanie ruchem

Dobrze funkcjonująca infrastruktura transportowa jest ułatwieniem życia dla każdego z nas. Operatorzy transportu publicznego i prywatnego muszą chronić się przed wandalizmem, kradzieżami oraz agresywnymi zachowaniami. Bezpieczeństwo to tylko jeden z aspektów. Ruch uliczny musi być zarządzany w sposób ukierunkowany i inteligentny. Dzięki aplikacjom MOBOTIX można uniknąć korków i sprawniej zarządzać ruchem. Rozwiązania do liczenia oraz rozpoznawania pojazdów można również wykorzystać jako środek do pomiaru i kontroli ruchu na drogach.

Bezpieczny sklep i więcej informacji o klientach

Dla wielu, najbardziej oczywistym zastosowaniem kamer w sklepach jest zapobieganie kradzieży, ale to jedynie część całego spektrum. W rzeczywistości, technologia wideo MOBOTIX wpływa na wzrost sprzedaży oraz wzrost satysfakcji klientów. Na przykład, czas oczekiwania oraz przepełnione obszary mogą zostać wykryte i w przyszłości zoptymalizowane. Biometryczne analizy oraz informacja o miejscach aktywności klientów otwiera zupełnie nowe możliwości sposobu sprzedaży. Na tej podstawie, pozycjonowanie produktu może zostać ukierunkowane w taki sposób, aby zwiększyć sukces firmy.

Wsparcie dla personelu medycznego

Zwiększone obciążenie personelu pielęgniarskiego i brak wykwalifikowanej kadry pielęgniarskiej jest głównym problemem w sektorze opieki medycznej. Nowoczesna technologia MOBOTIX może zapewnić ukierunkowane wsparcie. Jeżeli pacjent lub rezydent wstanie z łóżka lub opuści pokój, wiadomość jest automatycznie wysyłana do personelu. Możliwe jest również wykrycie, jeśli dana osoba upadnie i pozostanie na podłodze. To pozwala na natychmiastową interwencję personelu medycznego. Jednocześnie, pakiet monitoringu ogranicza zbędne obchody oraz zapewnia ciszę i spokój w nocy.

Bezpieczna szkoła

MOBOTIX spełnia ważne zadanie ochrony uczniów i studentów przed zagrożeniami. W przeszłości, szkoły wielokrotnie były celem zewnętrznych ataków. Inne niebezpieczne sytuacje obejmują przemoc wśród uczniów i studentów. Dzięki MOBOTIX podejrzane zachowanie może zostać szybko zidentyfikowane. Ruch  osób może być śledzony i dokumentowany. Wszystkie wejścia mogą być skutecznie monitorowane i ewidencjonowane. Bardzo ważnym elementem jest wczesne wykrycie dymu i ognia.

Kamery wewnętrzne

 

 

 

 

 

Kamery zewnętrzne

 

 

 

 

 

Kamery termowizyjne

         

Kamery wewnętrzne
Kamery zewnętrzne
Kamery termowizyjne