+48 (61) 839 19 00 info@linc.pl

Kamery termowizyjne

 

 

TECHNOLOGIA TERMOWIZYJNA 

Obecnie istnieje duża dostępność do technologi uzupełniających rozwiązania w zakresie ochrony obwodowej i ochrony przeciwpożarowej. Odporne na warunki atmosferyczne kamery termowizyjne MOBOTIX wykrywają oraz rejestrują obiekty i osoby pozostawiające ślad termiczny, nawet w całkowitych ciemnościach na odległość ponad 100 metrów. Co ważne, kamery termowizyjne chronią także prywatność.

 

 

SKUTECZNIEJSZA DETEKCJA

Kamery termowizyjne oparte są na modułowych kamerach serii M16 i S16. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, kamery mogą być uzupełnione modułem przetwornika obrazu o wysokiej rozdzielczości. Oprócz kompaktowej konstrukcji i elastycznych opcji instalacji, kamery termowizyjne przejmują również inteligentne funkcje wideo MOBOTIX. Obiekty są wykrywane przez czujnik MxActivitySensor z niemal doskonałą dokładności. Kamery termowizyjne MOBOTIX mogą automatycznie wysyłać komunikaty, o ile temperatura w zdefiniowanym oknie ekspozycji odbiega od zakresu standardowego. Są one również bardzo skuteczne w wykrywaniu źródeł ciepła na wczesnym etapie.

Kamera termowizyjna MOBOTIX wykrywa pożar w zakładzie utylizacji odpadów

Zobacz, jak szybko reaguje kamera termowizyjna MOBOTIX serii M (wariant TR079). W ciągu 8 sekund od wykrycia źródła pożaru, automatycznie uruchamia alarm w temperaturze 81°C. Informacja zostaje wysłana bezpośrednio do centrum monitorowania. Głośnik, podłączony do kamery, odtwarza dźwięk jak syrena, ostrzegając wszystkie osoby znajdujące się w strefie zagrożenia.

Wielofunkcyjne i uniwersalne rozwiązanie

M16 Thermal

Inteligentny system wizyjny ze zintegrowanym i bardzo wydajnym termowizyjnym czujnikiem obrazu w pełni wykorzystuje konstrukcję kamery M16. Dzięki dwóm bezpośrednio przyległym obiektywom, istnieje funkcja fuzji wizyjnej obrazu termowizyjnego z obrazem światła widzialnego, która precyzyjnie wskazuje dokładną lokalizację punktów zapalnych, takich jak np. tlący się ogień w obrazie widzialnym.

M16 Thermal TR

„TR” znaczy radiometrię termowizyjną. Oznacza to, że oprócz realizacji istniejących funkcji kamery termowizyjnej MOBOTIX, kamery te są wyposażone w skalibrowany czujnik obrazu termowizyjnego, który umożliwia pomiar dokładnej temperatury w całym obszarze obrazu, nawet dla pojedynczych pikseli. Zużycie energii przez MOBOTIX Thermal TR jest mniejsze niż 8 W.

Elastyczne rozwiązanie instalacyjne

S16 Thermal

MOBOTIX prezentuje najbardziej elastyczną, podwójną kamerę termowizyjną. Możliwe jest podłączenie jednego lub dwóch odpornych na warunki atmosferyczne modułów czujnika temperatury do łatwo ukrytego modułu kamery z kablami sensorycznymi o długości do trzech metrów.

S16 Thermal TR

Wartości temperatury mierzone w technologii TR mogą automatycznie uruchamiać alarm z kamery, jeżeli temperatura wzrośnie powyżej lub spadnie poniżej indywidualnie ustawionego poziomu wyzwalania. Wszystkie ustawienia można regulować poprzez oprogramowanie kamery za pomocą przeglądarki internetowej lub oprogramowania.

MOBOTIX 7
Kamery wewnętrzne
Kamery zewnętrzne

MOBOTIX 7

 

 

 

Kamery wewnętrzne

 

 

 

Kamery zewnętrzne