+48 (61) 839 19 00 info@linc.pl

MOBOTIX - bezpieczny pomiar temperatury

MOBOTIX
Przewodnik po termowizji

Technologia termowizyjna wraz ze swoimi unikatowymi cechami stała się niezbędnym elementem wielu systemów nadzoru. Coraz większa liczba przedsiębiorstw, instytucji publicznych, władz oraz innych agencji wdraża technologię termowizyjną do ochrony swojego majątku i personelu. Dodatkowo, technologia termowizyjna może zostać zastosowana do zwiększenia efektywności produkcji przynosząc tym samym większe zyski z inwestycji.

Pobierz nasz najnowszy przewodnik i dowiedz się więcej o rozwiązaniach MOBOTIX

Technologia termowizyjna tworzy obraz z promieniowania cieplnego emitowanego przez dany obiekt lub człowieka. Termowizja umożliwia nagrywanie oraz wyświetlanie rozkładu temperatur różnych powierzchni. MOBOTIX M16 TR pozwala na szybki i bezkontaktowy pomiar temperatury, który jest szczególnie ważny w obliczu panującej pandemii. Kamera sprawdzi się świetnie w wykrywaniu chorób takich jak świńska grypa, ebola, koronawirus, SARS czy inne choroby zakaźne. 

NIEZAWODNY POMIAR TEMPERATURY

MOBOTIX M16 TR charakteryzuje się najwyższą jakością przetworników termowizyjnych w tej klasie. Kamery te dokonują pomiarów promieniowania cieplnego całego obrazu i zaznaczają temperaturę każdego piksela. Dokładność pomiarów temperatury zależy od zdolności emisyjnej danego obiektu, np. materiału z jakiego jest wykonany oraz warunków w jakich ten pomiar jest wykonywany.

Kamera termowizyjna M16 automatycznie wyzwala alarm na podstawie zdefiniowanego progu temperaturowego np. 37°C.  Możemy skonfigurować zdarzenia w zakresie od -40°C do +550°C. Umożliwia to wczesne  wykrycie sytuacji krytycznych, takich jak źródła ciepła, czy pożary oraz powstrzymanie ich na wczesnym etapie. Nasi eksperci doradzą w tym zakresie oraz dostosują ofertę do Państwa potrzeb i oczekiwań.

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE

Wysokiej klasy kamera termowizyjna MOBOTIX M16 TR wyświetla nawet najmniejsze różnice temperatur. Czułość przetwornika termowizyjnego określana jest stosunkiem sygnału do szumu, czyli NETD (Noise Equivalent Temperature Difference). Kamery termowizyjne MOBOTIX mają NETD na poziomie 50mK, co pozwala wizualizować różnice temperatur na poziomie 0.05°C. Dzięki NETD na poziomie 50mK, obraz termowizyjny MOBOTIX (z lewej) wyświetli znacznie więcej szczegółów.

PODWÓJNE BEZPIECZEŃSTWO W CIEMNOŚCI

Kamera MOBOTIX M16 TR została wyposażona w inteligentny system wizyjny ze zintegrowanym przetwornikiem obrazu termowizyjnego o wysokiej wydajności. Modułowa konstrukcja platformy M16 zapewnia najwyższą elastyczność. Dzięki dwóm bezpośrednio przylegającym do siebie obiektywom dostępna jest również funkcja nakładania obrazu termowizyjnego w celu dokładnego zlokalizowania punktów zapalnych, takich jak tlący się ogień. Technologia termowizyjna pozwala na bezdotykową procedurę obrazowania dzięki, której możliwy jest szybki pomiar temperatury obserwowanego obiektu.

ZASTOSOWANIA KAMERY MOBOTIX M16 TR

Pomiary temperatury odbywające się na odległość są niezwykle ważne na lotniskach, uniwersytetach, w portach i szpitalach. Kamera termowizyjna pozwala na wczesne wykrycie choroby. Ale to nie jedyne obszary wykorzystania tej zaawansowanej technologii. Poniżej przedstawiliśmy przykłady zastosowania kamery MOBOTIX M16 TR.   

 

 

Strefa dla niepalących

 

 

Wczesne wykrycie pożaru

 

 

Fuzja obrazu termowizyjnego

 

 

Kontrola temperatury

 

 

Ochrona obwodowa

 

 

Ochrona prywatności

OCHRONA OBWODOWA W ROZSĄDNEJ CENIE

Jedna kamera termowizyjna MOBOTIX może wystarczyć do zabezpieczenia dużego obszaru, nawet w warunkach całkowitej ciemności – bez konieczności użycia dodatkowego oświetlenia. Zakres detekcji sięga nawet kilkuset metrów.
Obraz z kamery termowizyjnej nie pokazuje szczegółów, które mogłyby służyć do identyfikacji osób. Tylko w przypadku przemieszczania się osób do chronionej strefy monitorowanej przez kamerę dualną MOBOTIX, system automatycznie rozpocznie nagrywanie obrazu kamerą światła widzialnego o wysokiej rozdzielczości.

Kamery wewnętrzne

 

 

 

 

 

MOBOTIX 7

 

 

 

 

 

Kamery zewnętrzne

 

 

 

 

 

Kamery termowizyjne

 

 

 

 

 

MOBOTIX 7
Kamery wewnętrzne
Kamery zewnętrzne
Kamery termowizyjne