+48 (61) 839 19 00 info@linc.pl

MOBOTIX S74

MOBOTIX S74

Cztery elastyczne moduły połączone w jedną kamerę

Zwiększone bezpieczeństwo. Zwiększone perspektywy. Zwiększone możliwości. Żadna kamera MOBOTIX nigdy wcześniej nie była tak elastyczna – z maksymalnie czterema modułami. Zaprojektowana, aby spełnić szereg wymagań i sprostać różnym zadaniom. MOBOTIX S74 wyznacza zupełnie nowe standardy w zakresie elastyczności, jakości i wydajności.

DYSKRETNY WYGLĄD – NIEZWYKŁA WYDAJNOŚĆ

Bardziej elastyczny niż kiedykolwiek wcześniej i praktycznie niewidoczny monitoring dzięki możliwościom obudowy. Wykorzystaj cztery niezależne moduły (optyczne i funkcjonalne), aby skupić się na określonych obszarach. Wszystko w jednym systemie – wszystko w MOBOTIX S74. Wyposażony w najnowocześniejsze procesory, zaawansowane zabezpieczenia cybernetyczne i niezrównaną jakość obrazu dzięki zoptymalizowanemu WDR i zwiększoną liczbę modułów oświetlenia. MOBOTIX S74 można zintegrować z otwartą platformą MOBOTIX 7 za pomocą szeregu aplikacji analitycznych dostosowanych do konkretnych wymagań.

WDR – DLA OPTYMALNEGO OBRAZU

Dzięki ulepszonej funkcji Wide Dynamic Range (WDR), kamera MOBOTIX 7 może być również używana w trudnych warunkach oświetleniowych. Jednocześnie, różne obrazy o różnych czasach ekspozycji są łączone w jeden obraz. Dzięki temu automatycznie rozjaśnia się obszary, które są zbyt ciemne oraz zapobiega występowaniu zbyt jasnych i prześwietlonych obszarów. W rezultacie otrzymujemy obraz, który jest dokładny w każdym szczególe.

WYDAJNA & ELASTYCZNA

Cztery moduły w jednej kamerze

 • Do czterech modułów czujników obrazu i modułów funkcyjnych ułatwiających samodzielny montaż (dwa moduły optyczne i dwa moduły funkcyjne jednocześnie przy zwalnianiu prądu)
 • Czujnik obrazu: 4K/8MP (tele/normalny i szerokokątny), z czujnikiem koloru (dzień), czujnikiem BW (noc) lub czujnikiem koloru z ruchomym filtrem blokującym IR (dzień/noc)
 • WORLD FIRST: moduły z czujnikami ultra niskiego poziomu oświetlenia 4MP o doskonałym współczynniku SNR (stosunek sygnału do szumu) wynoszącym 0,19 przy 4 MP – dla około czterokrotnie większej czułości na światło niż w przypadku modułów z czujnikami ultra-HD
 • Moduł MultiSense z funkcjami PIR, jaskrawości i temperatury
 • Moduł podczerwieni (850 nm, soczewki tele/normalne/szerokokątne)
 • Dodatkowa płytka audio zapewniająca więcej funkcji audio (np. MOBOTIX SpeakerMount)

Kamera termowizyjna High-End

 • Moduły z czujnikami termowizyjnymi 50-mK, łatwe w modernizacji
 • Rozdzielczość termowizyjna od CIF do VGA
 • 17˚tele do 90˚ szerokokątne obiektywy termowizyjne
 • MOBOTIX Analityka i czujnik dołączony do zestawu
 • Pomiar temperatury

Elastyczne rozwiązanie

 • Kabel przyłączeniowy do modułu o długości 1 m, 2 m i 3 m (w przyszłości nastąpi dalsza rozbudowa)
 • Gniazdo kart microSD
 • Płyta połączeniowa wtykowa dla sieci Ethernet (RJ45 lub LSa+) i audio (dla zewnętrznych urządzeń mikrofonowych i głośnikowych)
 • Dyskretna instalacja (na ścianie, za sprzętem lub na suficie)
 • Widoczne są tylko czujniki

Obudowa: Kompaktowa, wytrzymała, modułowa

 • Ultra-spalinowa obudowa kamery wykonana z aluminium malowanego proszkowo
 • Cztery złącza modułowe z przodu z portami USB-C o stopniu ochrony IP
 • Dla maks. dwóch modułów czujników obrazu, które mogą być umieszczone niezależnie od siebie (maks. 2x optyczny UHD/ultra-low-light lub 1x termowizyjny CIF/VGA plus 1x optyczny UHD/ultra)
 • Jednoczesne pokrycie dwóch oddzielnych obszarów tylko jedną kamerą
 • Dla maksymalnie trzech modułów funkcyjnych (jeśli używany jest tylko jeden moduł czujnika obrazu): Promiennik podczerwieni i/lub moduł MultiSense
 • Do użytku wewnętrznego i zewnętrznego

STEROWANIE WEJSCIEM I WYJŚCIEM ZA POMOCĄ JEDNEJ KAMERY

Dzięki swojej elastyczności w połączeniu z uniwersalnymi aplikacjami platformy systemowej MOBOTIX 7, MOBOTIX S74 tworzy zupełnie nowe obszary zastosowań. W sytuacjach, w których normalnie potrzebnych jest wiele urządzeń, mobilne urządzenie wielofunkcyjne może zrobić wszystko za pomocą jednego systemu wideo. MOBOTIX S74 może obserwować teren w dwóch kierunkach jednocześnie i ma dostęp do inteligentnych aplikacji platformy MOBOTIX 7. Umożliwia to na przykład równoległe rozpoznawanie tablic rejestracyjnych i kontrolę dostępu wejść i wyjść lub wielu pasów ruchu – wszystko za pomocą jednej kamery.

Infrastruktura krytyczna

Infrastruktura dostaw i wytwarzania energii wymaga specjalnych środków bezpieczeństwa. Tylko w ten sposób można zapewnić długoterminową efektywność pracy, jej bezpieczeństwo oraz zapobiegać zakłóceniom procesów pracy, zniszczeniom i awariom zasilania. Systemy antywłamaniowe muszą funkcjonować niezawodnie, bez uruchamiania fałszywych alarmów. Wymagania te mogą być obsługiwane z pomocą aplikacji MOBOTIX. Technologia aplikacji MOBOTIX pozwala na wykrycie podejrzanych zachowań. Dzięki temu z góry możemy zapobiegać takim incydentom.

Monitorowanie procesów produkcyjnych i prewencja pożarów

Dzięki rozwiązaniom MOBOTIX, dym i płomienie mogą zostać wykryte we wczesnym stadium na zewnątrz, np. w pojazdach i kontenerach, jak również wewnątrz budynków. Pozwala to na znacznie szybszą interwencję. Istnieją również skuteczne sposoby niezawodnego monitorowania obszarów wewnętrznych i zewnętrznych do celów antywłamaniowych. Bardzo pomocne jest także zapobieganie niepożądanym sytuacjom w procesie produkcji. Przykładem jest aplikacja, która pozwala na śledzenie wzroku. Dzięki temu można sprawdzać czy pracownicy w obszarach wrażliwych lub niebezpiecznych pracują zawsze z właściwą uwagą.

Miejsca publiczne

Budynki samorządowe i miejskie są ruchliwymi węzłami komunikacyjnymi, tak samo jak muzea i hale koncertowe. Zwiększony ruch uliczny wymaga zastosowania różnych zabezpieczeń oraz środków kontroli. Wydajność infrastruktury oraz wykonanie zadań organizacyjnych musi być zagwarantowane. Kamera MOBOTIX może liczyć osoby, które korzystają z  przejść i dróg. Mogą być dokładnie określane także długości kolejek. Również porzucone lub zapomniane przedmioty takie jak bagaże, torby mogą zostać rozpoznane i oznaczone jako zagrożenie. Użycie kamery termowizyjnej pozwala także na wczesne wykrycie pożaru w tych obszarach.

Bezpieczeństwo na drogach, zarządzanie ruchem

Dobrze funkcjonująca infrastruktura transportowa jest ułatwieniem życia dla każdego z nas. Operatorzy transportu publicznego i prywatnego muszą chronić się przed wandalizmem, kradzieżami oraz agresywnymi zachowaniami. Bezpieczeństwo to tylko jeden z aspektów. Ruch uliczny musi być zarządzany w sposób ukierunkowany i inteligentny. Dzięki aplikacjom MOBOTIX można uniknąć korków i sprawniej zarządzać ruchem. Rozwiązania do liczenia oraz rozpoznawania pojazdów można również wykorzystać jako środek do pomiaru i kontroli ruchu na drogach.

Bezpieczny sklep i więcej informacji o klientach

Dla wielu, najbardziej oczywistym zastosowaniem kamer w sklepach jest zapobieganie kradzieży, ale to jedynie część całego spektrum. W rzeczywistości, technologia wideo MOBOTIX wpływa na wzrost sprzedaży oraz wzrost satysfakcji klientów. Na przykład, czas oczekiwania oraz przepełnione obszary mogą zostać wykryte i w przyszłości zoptymalizowane. Biometryczne analizy oraz informacja o miejscach aktywności klientów otwiera zupełnie nowe możliwości sposobu sprzedaży. Na tej podstawie, pozycjonowanie produktu może zostać ukierunkowane w taki sposób, aby zwiększyć sukces firmy.

Wsparcie dla personelu medycznego

Zwiększone obciążenie personelu pielęgniarskiego i brak wykwalifikowanej kadry pielęgniarskiej jest głównym problemem w sektorze opieki medycznej. Nowoczesna technologia MOBOTIX może zapewnić ukierunkowane wsparcie. Jeżeli pacjent lub rezydent wstanie z łóżka lub opuści pokój, wiadomość jest automatycznie wysyłana do personelu. Możliwe jest również wykrycie, jeśli dana osoba upadnie i pozostanie na podłodze. To pozwala na natychmiastową interwencję personelu medycznego. Jednocześnie, pakiet monitoringu ogranicza zbędne obchody oraz zapewnia ciszę i spokój w nocy.

Bezpieczna szkoła

MOBOTIX spełnia ważne zadanie ochrony uczniów i studentów przed zagrożeniami. W przeszłości, szkoły wielokrotnie były celem zewnętrznych ataków. Inne niebezpieczne sytuacje obejmują przemoc wśród uczniów i studentów. Dzięki MOBOTIX podejrzane zachowanie może zostać szybko zidentyfikowane. Ruch  osób może być śledzony i dokumentowany. Wszystkie wejścia mogą być skutecznie monitorowane i ewidencjonowane. Bardzo ważnym elementem jest wczesne wykrycie dymu i ognia.

    MOBOTIX 7

Kamery wewnętrzne

Kamery zewnętrzne

  Kamery termowizyjne

Kamery wewnętrzne

 

 

 

 

 

MOBOTIX 7

 

 

 

 

 

Kamery zewnętrzne

 

 

 

 

 

Kamery termowizyjne