+48 (61) 839 19 00 info@linc.pl

INNOWACYJNE OGNIWA PALIWOWE

Otaczająca nas rzeczywistość wymusza zmiany w podejściu do technologii, a bezpieczeństwo to już nie tylko skuteczna i niezawodna ochrona, to również dbałość o środowisko. Trudno rozmawiać o kompromisach, kiedy na szali kładziemy jednocześnie bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej, ale na szczęście w przypadku najnowocześniejszych ogniw paliwowych nie wybieramy pomiędzy skutecznością i ekologią.

Technologia wykorzystywana w ogniwach paliwowych SFC polega na pozyskiwaniu energii z metanolu wykorzystując przy tym zachodzące reakcje chemiczne. Jest to sposób wysoce ekonomiczny oraz przyjazny środowisku.

Innowacyjne ogniwa paliwowe charakteryzuje wysoka sprawność – inaczej gęstość energii, gdyż 10 litrów metanolu zawiera 11,1 kWh energii.

Proces produkcji energii w tych urządzeniach odbywa się poprzez reakcję chemiczną a w efekcie poza energią elektryczną ogniwo oddaje ciepło, czystą wodę i śladowe ilości CO2. Co istotne w reakcji chemicznej nie dochodzi do spalania paliwa, więc wszelkie ryzyko z tym związane zostało zminimalizowane, dlatego ogniwa paliwowe SFC mogą być używane w pomieszczeniach zamkniętych oraz pojazdach.

KOMPAKTOWY ROZMIAR, MOBILNOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ!

Nowoczesna konstrukcja zapewnia urządzeniom niską wagę i niewielkie rozmiary, co w połączeniu z niezawodnością i trwałością ogniw sprawia, że doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach i niedostępnych miejscach. Ogniwa paliwowe wykorzystujące metanol z powodzeniem używane są w rozwiązaniach mobilnych i off-gridowych – szczególnie tych o znaczeniu krytycznym, gdzie dostęp do energii elektrycznej musi być zapewniany nieprzerwanie. Ogniwa EFOY Pro są mobilne, lekkie i niezawodne.

 

NIE WYMAGAJĄ PRZEGLĄDÓW, NADZORU CZŁOWIEKA I MOGĄ PRACOWAĆ BEZOBSŁUGOWO PRZEZ WIELE TYGODNI.

Istotną cechą omawianych ogniw jest prosta i bezpieczna obsługa. Dzięki możliwości podłączenia kilku kartridży do jednego urządzenia zyskujemy bardzo długi maksymalny czas pracy ogniwa i nie musimy codziennie uzupełniać paliwa, co jest szczególnie ważne dla odległych instalacji off-gridowych. Zmniejsza to znacząco koszty eksploatacji i umożliwia wykorzystywanie urządzeń wszędzie tam, gdzie tradycyjne generatory nie są w stanie sprostać wyzwaniom.

 

CZTERY 28-LITROWE KARTRIDŻE MOGĄ AUTONOMICZNIE ZASILAĆ URZĄDZENIE O MOCY 50 W PRZEZ OKOŁO 26 TYGODNI.

Metanol wykorzystywany do produkcji energii dostarczany jest w poręcznych kartridżach o zróżnicowanych pojemnościach, dzięki czemu transport, jak i wymiana nie stanowi problemu i co istotne – jest bezpieczna.

Nowoczesna technologia pozwala nadzorować pracę urządzenia poprzez połączenie

z internetem, dlatego obsługa ogniw nie wymaga oddelegowania w tym celu na miejsce technika.

EMISJA ZANIECZYSZCZEŃ BLISKA ZERU A GŁOŚNOŚĆ PRACY NA POZIOMIE WENTYLATORA BIUROWEGO.

Ogniwa paliwowe podczas pracy są bardzo ciche – emisja hałasu jest na poziomie wentylatora, lodówki czy klimatyzatora. Są praktycznie niewykrywalne w terenie, a wewnątrz pomieszczeń, nie stanowią uciążliwego problemu.

Ogniwa paliwowe w zależności od przeznaczenia występują w kilku wariantach, od małych mieszczących się w plecaku, po mocniejsze, które można zamontować w pojeździe lub szafie sterowniczej – dzięki temu rozwiązanie jest skalowalne w zależności od zapotrzebowania na energię.

 

ROZWIĄZANIA SFC WSPÓŁPRACUJĄ Z RÓŻNYMI AKUMULATORAMI.

Ogniwa paliwowe obsługują akumulatory różnych rodzajów – od klasycznych kwasowych poprzez żelowe oraz AGM, po najbardziej zaawansowane LiFePo4 z zintegrowanymi modułami zabezpieczającymi BMS. Co wydaje się bardzo istotnym – uruchomienie urządzenia nie wymaga interakcji użytkownika, następuje automatycznie, kiedy poziom naładowania akumulatorów spadnie poniżej określonego napięcia.

Po naładowaniu akumulatorów ogniwo paliwowe automatycznie zakończy proces ładowania i przejdzie w tryb czuwania.

 

Nowatorskie rozwiązania paliwowe z powodzeniem wykorzystywane są obecnie przez służby ratownicze, wojsko oraz w specjalistycznych projektach związanych z ochroną w trudnych i wymagających warunkach.

Wojciech Wesołek

– Linc Polska